İSTATİSTİKLER
Bu Site Toplam 496186 Defa Ziyaret Edilmistir.

BASINDA SAĞLIK

Dr.Füsun SAYEK anıldı.   -  22.10.2016


.
Türk Tabipleri Birliği Başkanlarından Dr. Füsun Sayek, vefatının 10. yılında Türk Tabipleri Birliği tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

18 Ekim 2016 Salı akşamı TTB’de gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Prof. Dr. Emre Kongar, “Toplumsal Dayanışma ve Meslek Ahlakı” başlıklı bir konferans verdi.

Etkinliğe Dr. Füsun Sayek’in eşi Prof. Dr. İskender Sayek, kızı CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, ailesi, yakınları, eski milletvekili Uluç Gürkan, TTB ve Ankara Tabip Odası yöneticileri, hekimler ve çok sayıda konuk katıldı.

Adıyaman: Füsun Sayek’in mücadelesi her zaman TTB’ye ışık tutacak

Etkinlik, TTB İkinci Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman’ın açış konuşmasıyla başladı. Dr. Füsun Sayek’in bir hekim ve meslek örgütü başkanı olarak yürüttüğü mücadelenin TTB’ye her zaman ışık tuttuğunu, onur verdiğini belirten Adıyaman, tüm konuklara katılımları teşekkür etti.

Ardından, Sayek Ailesi tarafından Füsun Sayek’in anısına, doğum gününün olduğu Ağustos ayı boyunca Arsuz’da her yıl gerçekleştirilen etkinliklerden, 2016 Ağustos’una ait özetin yer aldığı bir video sunumu yapıldı.

Kongar: Türkiye’de anomi yaşanıyor

Sunumun ardından Prof. Dr. Emre Kongar’ın konferansına geçildi. Sosyoloji ve tarihin iç içe geçtiği konuşmasında Kongar, tarihsel süreç içerisinde toplumların gelişim evrelerini ve tüm bu süreçler yönünden Türkiye’nin durumunu anlattı.

Toplumsal gelişim evrelerini, “toplayıcılık-avcılık”, “tarım devrimi”, “sanayi devrimi” ve “bilişim devrimi” olarak dört bölüme ayıran Kongar, Türkiye’de tüm bu süreçlerin bir arada yaşandığını kaydetti. Kongar, “Bu açıdan Türkiye’de yaşanan bir anomi durumudur” dedi.

Anomi durumunda her tür ahlakın kaybolduğunu belirten Kongar, Türkiye’de de bir ahlak erozyonu yaşandığını söyledi. Kongar, “Bu ahlak erozyonunun yaşandığı ortamda, Füsun gibiler, Türk Tabipleri Birliği gibi meslek örgütleri meslek ahlakını ve toplumsal dayanışmayı öne çıkarmak için mücadele etmektedirler. Bu her tür övgünün üzerindedir” diye konuştu.  

Böke: Büyük ailemize, küçük ailem adına teşekkür ederim

Dr. Füsun Sayek’in kızı CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke de, toplantı sonunda ailesi adına bir teşekkür konuşması yaptı.

“Büyük ailemize, küçük ailem adına teşekkür ederim. Böyle bir etkinliğin on yıl boyunca sürdürülmesi çok büyük şey” diyen Böke, kız kardeşi Aylin Sayek’in anneleri için yazdığı bir şiiri okudu.

 
Okunma Sayısı : 1270 | Yorum Yaz

|

Tavsiye Et

|

Facebook'ta Paylaş
 
Henüz Yorum Yapılmamış
İstanbul Protokolü
• Şiddete Uğranıldığında Yapılması Gerekenler
• Şiddet Bildirim Formu

 ANKET

 

Muğla Tabip Odası © 2011
Adres:
Şeyh Mh. Kocamustafa Efendi Cad. Kıyanç 5 Apt. Kat: 2 Daire: 5 Menteşe - MUĞLA
Tel: 0 252 2143747 - 0 252 2143757     Fax: 0 252 2122135
Web:
www.muglatabip.org.tr     E-Mail: muglatabip@muglatabip.org.tr