Muğla Tabip Odası Başkanı Cafer Şahin: “İnsanlarımız paranoyak oldu”

30 Kasım Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısı sonrası yeni kısıtlamalar açıklandı. Muğla Tabip Odası Başkanı Cafer Şahin, yeni alınan kısıtlama kararlılarının yetersiz olduğunu söylerken, “İnsanlarımız paranoyak oldu” dedi.

Sinem Korkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 30 Kasım Pazartesi günü yapılan kabine toplantısı sonrası yeni kısıtlamalar açıklandı. Kısıtlamaların yetersiz olduğunu vurgulayan Muğla Tabip Odası Başkanı Cafer Şahin, insanların psikolojisinin bozulduğunu söyleyerek, “Bunlar etkisiz çözümler. Bu hastalıkla bu şekilde başa çıkmamız mümkün değil. İnsanlarımız paranoyak oldu” dedi.

“SÜREÇ KÖTÜ YÖNETİLİYOR”

Muğla Tabip Odası Başkanı Cafer Şahin “Gelen kısıtlamalar gecikmiş ve yetersiz kısıtlamalar. Bu kısıtlamalarla pandemiyle başa çıkmak mümkün değil. En az 2-3 hafta sosyal hayatın durdurulması gerekiyor. Yaşlıları gençleri eve kapatmakla ya da saatli dışarı çıkarmak ile bu işin sonu gelmez. Bunlar etkisiz çözümler. Bu hastalıkla bu şekilde başa çıkmamız mümkün değil. İnsanlarımız paranoyak oldu. Obsesif oldu. Hastalık takıntı hali oluşturdu herkeste. Kimse bir şeye inanmamaya başladı. Bilimsel gerçeklere, toplum inanmamaya başladı. Her kafadan bir ses çıkıyor. Süreç kötü yönetiliyor. İnsanlar ne yapacağını şaşırmış durumda” dedi.

Öte yandan Başkan Şahin sağlık çalışanlarının yorgunluğuna vurgu yaparak,“Her 10 hekimden biri hasta. Çok yaygın bir hastalık. Tedavide sağlık sistemi çökmek üzere. Doktorlar tükenmek üzere” dedi.